Menu
Menu

Aktywność lokalna

Hej, hej, święci są okej! – Tczewski Bal Świętych ze wsparciem Banku Spółdzielczego w Tczewie

Hej, hej, święci są okej! – takie i inne hasła towarzyszyły uczestnikom korowodu świętych, błogosławionych i aniołów, jaki we wtorkowy wieczór przeszedł ulicami Tczewa.

Zbiórka nastąpiła na pl. przy Galerii Kociewskiej, gdzie wszyscy uczestnicy oczekiwali na start korowodu, który poprowadzili członkowie grupy motocyklowej „Tornado”. Następnie korowód świętych i aniołów, ze śpiewem na ustach, flagami, transparentami, udał się na pl. Hallera. Na czele barwnego korowodu młodzież niosła relikwie świętych z tczewskiej fary.

Na pl. Hallera, odbyła się zabawa z wodzirejem Marcelim Mateckim. Wspólne balowanie uczestnicy rozpoczęli od poloneza. Na scenie wystąpiły zespoły: „Nieboskłonni” i Pokój i Dobro” a także wolontariusze Caritas ze Skórcza, którzy pokazali, że „Anioły są wśród nas”  Tradycyjnie można też było skosztować zupy z dyni, zapiekanek i napić się ciepłej herbaty.

Niewątpliwie Tczewski Bal Świętych, był doskonałą okazją by uczcić nieznaną nam w większości z imienia i nazwiska ogromną rzeszę ludzi cieszących się już szczęściem wiecznym, a także wpatrywać się i naśladować znanych świętych.

 

kontakt z centralą 58 531 38 25

BANK SPÓŁDZIELCZY W TCZEWIE
ul. Ignacego Paderewskiego 1
Centrala czynna: 8.00 - 16.00