Menu
Menu

Aktywność lokalna

XIV Turniej KGW województwa pomorskiego przy wsparciu BS Tczew

Zmagania Kół Gospodyń Wiejskich o puchar Grand Prix odbyły się 22 kwietnia 2017 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Gościem honorowym wydarzenia był dr Ryszard Zarudzki, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z małżonką.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku i Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji  Rolniczych w Gdańsku.

Jury wyłoniło najlepsze koła w każdej z 5. kategorii konkursowych oraz laureata GRAND PRIX. Wyniki przedstawiają się następująco:

  1. kulinarna – „Ciasto z owocami”KGW Cewice, powiat lęborski
  2. edukacyjna – „Pokolenia” – KGW Górki, powiat kościerski
  3. moda –  „Kreacja – inspiracja”  – KGW Czarne, powiat człuchowski
  4. piosenka kabaretowa z inscenizacją – „Jak nie my to kto” – KGW  Łebień, powiat słupski
  5. Taniec – „Z bajki” – KGW Żelisławki, powiat gdański.
  • GRAND PRIX – KGW ROKOCIN z powiatu starogardzkiego.

Uhonorowanie KGW licznymi nagrodami odbyło się dzięki hojności wielu sponsorów, a w szczególności sponsorowi strategicznemu jakim był Bank Spółdzielczy w Tczewie oraz:  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Pomorski, Zarząd Województwa Pomorskiego, PODR w Lubaniu, WZR,KiOR Gdańsku, Powiat wejherowski, Gmina Luzino, Pomorska Izba Rolnicza, Związek Gmin Pomorskich, Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Gdańsku, Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A.RENK, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Pomorski Oddział Regionalny w Gdyni, Opera Bałtycka, Firma „FANTASTYCZNE OGRODY” Adam Kwaśniewski, Gdańskie Młyny sp. z o.o., Browar Amber, Firma „BARDOTKA” Justyna Albecka, firma A-Bis i ORIFLAME.

Wszystkim sponsorom składamy serdeczne podziękowania w imieniu nagrodzonych kół!

 Fotorelacja z przebiegu XIV Turnieju KGW Województwa Pomorskiego  

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kontakt z centralą 58 531 38 25

BANK SPÓŁDZIELCZY W TCZEWIE
ul. Ignacego Paderewskiego 1
Centrala czynna: 8.00 - 16.00